Zamknij Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmienić w opcjach przeglądarki internetowej. Dowiedz się wiecej. Więcej »

Uczniowie z Pniew zadowoleni z Akcji Kino

Data dodania: 31 października 2014

Seans „Bella i Sebastian” w kinie Rialto  zorganizowali również uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SJK z Pniew.

Akcję zainicjowała klasa 1a z liceum, by zebrać brakujące pieniądze na wyjazd edukacyjny do Berlina. Młodzież bardzo aktywnie włączyła się do działania: promowała wydarzenie na Facebooku, rozwieszała plakaty, np. w miejscach zamieszkania absolwentów szkół (niektórzy pojawili się na seansie), w przyszkolnej bursie rozprowadzała bilety. By wszyscy uczniowie mogli dojechać do kina, szkoła wynajęła i udostępniła autokar.

W kinie nie zabrakło również profesjonalnego stoiska z szerokim asortymentem przekąsek i napojów, za organizację i prowadzenie którego w całości odpowiadali uczniowie – od przygotowania towaru, cen, po aktywną sprzedaż. Pozostałe osoby zostały oddelegowane do sprawdzania biletów i wskazywania miejsc. I tak, wspólnym wysiłkiem, udało się zebrać sporą część zaplanowanego budżetu – 436,50 zł.

W swoim podsumowaniu wydarzenia uczniowie podkreślali wymiar edukacyjny i integracyjny całej akcji. Cieszyli się, że dzięki wyborowi kameralnego (a nie sieciowego) kina oszczędzili czas (stanie w kolejce do kasy), wsparli szczytny cel kolegów i koleżanek z 1a, a do tego poczuli klimat prawdziwego kina, jak sprzed lat.

O tym, jak profesjonalnie młodzież potraktowała Akcję Kino, świadczą poniższe relacje, do lektury których zachęcamy.

Relacja uczniów

Relacja koordynatorki akcji, p. Swietłany Brudz

Gratulujemy zaangażowania!

 

SJK-DSC_5646

 

SJK-DSC_5629

 

SJK-DSC_5634

 

SJK-DSC_5642

O nas

Założyciele i pracownicy FaniMani to osoby, które łączy wspólna wizja. Wierzymy, że dawanie dzieciom możliwości określenia własnych celów i dążenia do ich realizacji zwiększa ich poczucie sprawczości i pewności siebie. czytaj więcej